
Automatic Round Rope Paper Bag Machine
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Bag Making Machine |
| General Use | Paper Bag Making |
| Weight (kg) | 1200 |
| Automatic Grade | Automatic |
| Drive Type | Electric |
| Bag Type | Other, Round Rope Paper Bag |
| Computerized | Yes |
| Photoelectric Correction | Enabled, Other |
| Film Length Counter | Other, Available |
| Bag Length | Adjustable |
| Power | 4.5 kW |
| Voltage | 220V / 380V |
| Material | Other, Paper and Rope |
| Dimension (L*W*H) | 2400mm x 1600mm x 2000mm |
| Feature | Round Rope Integration |
| Color | White and Blue |
| Warranty | 1 Year |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
100
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAFCK9232L1Z6
Payment Mode
Cash in Advance (CID)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAFCK9232L1Z6
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Managing Director
Mr Rakesh Singh
Members since
11 Years
Address
Corporate Office : Plot No. A-6, 14 & 15, DLF Industrial Area, Behind Moti Nagar Metro Station, New Delhi, Delhi, 110015, India
Report incorrect details









































