
Automatic Rotomoulding Machine - Capacity: 2000 Litres Ltr
Price: 4500000.00 INR / Piece
(4500000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Grey/Blue |
| Type | Rotomoulding |
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 2000 Litres Ltr |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Automatic |
| Power | 20 HP Horsepower (HP) |
| Voltage | 415 V Volt (v) |
| Oven Diameter | Customizable Millimeter (mm) |
| Size | Large |
| Width | Standard Millimeter (mm) |
| Weight | Approx. 5000 kg Kilograms (kg) |
| Dimension (L*W*H) | 7000 x 3200 x 4200 mm Millimeter (mm) |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 7-10 Days |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Color | Grey/Blue |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Price | 4500000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
50
Establishment
1992
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AHWPP8816A1Z2
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHWPP8816A1Z2
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr Aakash Panchal
Members since
1 Years
Address
Plot No. 1216/29, Phase-IV, GIDC, Near Dishman Pharmaceuticals, Naroda, Ahmedabad, Gujarat, 382330, India
Report incorrect details


























