
Automatic Roti Making Machine Small
Price: 180000.00 INR / Piece
(180000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Product Type | Automatic Roti Making Machine Small |
| General Use | Commercial Kitchen, Canteens, Restaurants, Catering Services |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Other, Automatic |
| Capacity | 500-700 Rotis per hour |
| Weight (kg) | 80 kg |
| Product Thickness | 1-4 mm (adjustable) |
| Product Shape | Round |
| Computerized | Yes |
| Automatic | Yes |
| PLC Control | Yes |
| Heating System | Other, Electric or LPG compatible |
| Voltage | 220 V |
| Dimension (L*W*H) | 1200 mm x 600 mm x 800 mm |
| Feature | Other, Corrosion resistant, High efficiency, User-friendly controls |
| Supply Ability | 50 Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Color | Silver |
| Price | 180000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
9
Establishment
2024
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
21BYKPB0615D1ZB
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 21BYKPB0615D1ZB
Khurda, Odisha
Proprietor
Subrat Enterprises
Members since
1 Years
Address
Plot No-214/598, Chennai Kolkata Highway, Khurda, Odisha, 751008, India
Report incorrect details




























