
Automatic Rice Mixing And Blender Machine
Price Trend: 250000-7500000 INR / Unit
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Unit
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel, rubber |
| Dimensions | 1500x800x1200 mm |
| Power | 5.5 kW |
| Capacity | 500 kg/h |
| Voltage | 380V |
| Weight | 500 kg |
| Warranty | 1 year |
| Features | Auto mixing, Precise blending, High capacity, Easy operation, Durable design, Efficient process, Consistent results, Reduced labor |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 15-20 Days |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Wholesaler, Retailer
Employee Count
10
Establishment
2019
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03AUIPS0973N1Z5
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03AUIPS0973N1Z5
Amritsar, Punjab
Proprietor
Mr Hira Singh
Address
Prem Nagar, Near South City Colony, Bhori Sahib Road, Old Guru Nanak Pura, Amritsar, Punjab, 143001, India
rice mill plant in Amritsar
Report incorrect details


































