
Automatic Raswanti Machine
Price: 39800.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Juice Extractor |
| Dominant Color | Silver |
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | 1000x500x1500 mm (approx) |
| Power | 1.5 kW |
| Voltage | 220 V |
| Capacity | 50 kg/hr (approx) |
| Usage | Extracts sugarcane juice efficiently and automatically for commercial use. |
| Weight | 80 kg (approx) |
| Features | Automatic operation, High efficiency, Easy cleaning, Durable build, Mobile design, Juice extraction |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, RAMAN MACHINERY STORES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Musical Instrument in bulk from RAMAN MACHINERY STORES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Importer, Supplier
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27ACSPK0870G1ZD
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ACSPK0870G1ZD
Chhatrapati Sambhajinagar, Maharashtra
Proprietor
Mr. Rohit Ramanlal Kala
Address
Shahganj, Near Masjid, Chhatrapati Sambhajinagar, Maharashtra, 431001, India
Report incorrect details















