






Automatic Pu Foam Machine - Capacity: Not Required Kg
Price: 1239000.00 INR / Unit
(1050000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
1239000.00 INR / Unit
Weight :
10.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | not required |
| Type | Automatic PU Foam Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | not required Kg |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Automatic |
| PLC Control | Yes |
| Function | Polishing |
| Mode Of Drive | Pneumatic |
| Heating Power | not required Volt-Ampere (VA) |
| Working Temperature | not required Fahrenheit (oF) |
| Max Fluid Temperature | not required Rankine |
| Voltage | not required Statampere (sA) |
| Dimension (L*W*H) | not required Meter (m) |
| Weight | not required Liter (Ltr) |
| Warranty | 1 Year |
| FOB Port | nil |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 50 Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia, Australia, Central America, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Length | 1000.00 in |
| Packsize | 1 |
| Shipping Rate | 5.00 |
| Shipping Type | order_percent |
| Stock Quantity | 10 |
| Pkg Box Height | 1000.00 in |
| Currency | INR |
| Weight | 10.00 Tonne |
| Returnable | No |
| Pkg Box Breadth | 1000.00 in |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Unit Type | Unit/Units |
| Mop | 1 |
| Color | not required |
| Price Type | fixed |
| Price | 1050000.00 INR (Approx.) |
| GSTIN | 18% |
| MRP | 1239000.00 INR |
| Brand Name | M/S AVANZARO TECHNOLOGIES |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AASFA6846L1ZN
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AASFA6846L1ZN
Bulandshahar, Uttar Pradesh
Partner
Mr Anil Kumar Sharma
Members since
4 Years
Address
Khata No. 168 Gata 27 Mehtab Nagar Link Road Sikandrabad Bulandshahar, Uttar Pradesh, 203205, India
Report incorrect details




























