
Automatic Power Factor Control Panel - Mild Steel, 440 Volt (V) Rated Voltage, Surface Powder Coated In Grey | Industrial Application, 60 Hertz (Hz) Frequency
Price: 259598.82 INR / Unit
(219999.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
259598.82 INR / Unit
Weight :
200.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Surface Color | Other |
| Features | High quality |
| Material | Mild Steel |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Rated Voltage | 440 Volt (V) |
| Frequency (MHz) | 60 Hertz (HZ) |
| Application | Industrial |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 50 Per Month |
| Delivery Time | 3 Week |
| Sample Available | No |
| Packaging Details | As Per Clients Required. |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | IP65. |
| Pkg Box Breadth | 350.00 cm |
| Pkg Box Height | 1500.00 cm |
| Price | 219999.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | ARYAVARTA AUTOMATION. |
| Mop | 1 |
| Surface Color | Other |
| Returnable | No |
| Shipping Type | actual |
| GSTIN | 18% |
| Unit Type | Unit/Units |
| Pkg Box Length | 1000.00 cm |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| MRP | 259598.82 INR |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Weight | 200.00 Kilogram |
| Stock Quantity | 10 |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2019
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27ABOFA4930E1ZH
Payment Mode
Cash in Advance (CID), Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ABOFA4930E1ZH
Pune, Maharashtra
Partner
Mr Sumit
Members since
2 Years
Address
Gat No. 1610, Dehu Alandi Road, Chikhali, Pune, Maharashtra, 411062, India
power factor panel in Pune
Report incorrect details


























