
Automatic Poultry Feed Machine - 1000 Kg/hr | Ergonomic Mild Steel, Energy-efficient, Automatic Technology, Durable Design
Price: 450000.00 INR / Unit
(450000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
450000.00 INR / Unit
Weight :
10.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Other |
| Type | Other |
| Material | Other |
| Feature | Feed pellet making machine |
| Technology | Automatic |
| Weight | 40 Kilograms (kg) |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque, Others, Letter of Credit (L/C) |
| Supply Ability | 10000 Per Day |
| Delivery Time | 20 Days |
| Main Domestic Market | Maharashtra |
| Brand Name | PCK FOOD TECH SOLUTIONS PRIVATE LIMITED |
| Mop | 1 |
| Packsize | 1 |
| Shipping Type | flat_rate |
| Unit Type | Unit/Units |
| Currency | INR |
| Pkg Box Length | 24.00 in |
| Weight | 10.00 Tonne |
| Price | 450000.00 INR (Approx.) |
| Shipping Rate | 450000.00 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Height | 75.00 in |
| MRP | 450000.00 INR |
| Stock Quantity | 10 |
| Color | Other |
| Pkg Box Breadth | 48.00 in |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
50
Establishment
2012
Working Days
Friday To Wednesday
GST NO
27AALCP1053C1ZP
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AALCP1053C1ZP
Pune, Maharashtra
Director
Mr Pravin Deshmukh
Members since
5 Years
Address
Indrayani Corner, Telco Road, Bhosari, Pune, Maharashtra, 411026, India
animal feed machine in Pune
Report incorrect details



































