
Automatic Pouch Packing Machinery - Premium Quality Raw Material, Advanced Technology | Reliable And Efficient Packaging Solution
Price: 135000.00 INR / Piece
(135000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 1000x800x1500mm |
| Power | 1.5 KW |
| Voltage | 220V |
| Weight | 200 kg |
| Production Capacity | 100 pouches/minute |
| Pouch Size | 50-200mm |
| Features | Easy Operation, High Speed, Durable Design, Precise Filling, Cost-Effective, User-Friendly, Automatic Operation, Reliable Performance |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Brand Name | Pack Tech Pack |
| Price | 135000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 5 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Pack Tech Pack has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from Pack Tech Pack at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
50
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06BTTPS3809J1Z0
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06BTTPS3809J1Z0
Faridabad, Haryana
Partner
Mr. Surendra Singh
Address
Plot No-E-73, Opp. Mahavir Die Casting, Sanjay Colony Ind. Area, Sec-23, NIT Faridabad, Haryana, 121005, India
powder packing machine in Faridabad
Report incorrect details











































