
Automatic Pouch Packaging Machine - Stainless Steel Build, Variable Sizes Available | Smooth Operation, Customizable Designs
Price: 350000.00 INR / Piece
(350000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 1200x800x1600mm |
| Power | 2.2KW |
| Voltage | 220V |
| Weight | 250kg |
| Filling Range | 10-500g |
| Pouch Size | 50-200mm |
| Features | Easy Operation, High Efficiency, Durable Design, Precise Filling, User-Friendly Interface, Cost-Effective, Versatile Applications |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Stock Quantity | 5 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Moq | 1 |
| Brand Name | Airtel |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Price | 350000.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Airtel has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Machineries in bulk from Airtel at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mawana, Uttar Pradesh
Name
Kapil
Address
null Mawana, Uttar Pradesh, 250001, India
automatic packaging machines in Mawana
Report incorrect details

































