
Automatic Popcorn Making Machines Application: Used In Ac Circuits
Price: 15000 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Piece
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | 40 x 30 x 60 inches |
| Power | 1.5 kW |
| Capacity | 10 lbs |
| Weight | 100 lbs |
| Warranty | 1 year |
| Color | Red |
| Features | Easy operation, High output, Durable, Compact design, Efficient, Low maintenance |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Product Details :
Automation Grade : Automatic
Power Source : Gas
Usage : Commercial
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Primex Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Food Processing Machinery in bulk from Primex Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03ABIPK6526G1ZU
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03ABIPK6526G1ZU
Ludhiana, Punjab
Proprietor
Mr. Rajvinder Singh
Address
Plot No. 3060/1, Street No. 3, Ganesh Nagar, Opp. T.P.T. Nagar, Link Road, Industrial Area-A, Ludhiana, Punjab, 141001, India
popcorn machines in Ludhiana
Report incorrect details








































