
Automatic Pipe Cutting Machine - Aluminum, 75x75 Mm Square Tube, 90 Mm Round Tube | High Efficiency, Low Energy Consumption, Low Noise, Hassle Free Performance
Price: 300000.00 INR
(300000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
300000.00 INR / Piece
Weight :
450.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Blue |
| Product Type | Pipe Cutting Machine |
| Material | Aluminum |
| Drive Type | Electric |
| Feature | High Efficiency, Low Energy Consumption, Low Noise |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 1-2 Months |
| Main Domestic Market | All India |
| Max Quantity | 10 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Length | 35.00 cm |
| Pkg Box Breadth | 25.00 cm |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Min Quantity | 1 |
| Price | 300000.00 INR (Approx.) |
| Weight | 450.00 Kilogram |
| Price Type | fixed |
| MRP | 300000.00 INR |
| Returnable | No |
| Brand Name | Omkar Machine Tools |
| Shipping Type | free |
| Pkg Box Height | 35.00 cm |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Color | Blue |
| Currency | INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Square tube: 75 x 75 mm
Square Bar: 30 x 30mm (MS)
Saw Angle: +45 - 90 to -45 degree
Round tube: 90 mm (Max 5 mm wall thickness )
Features:
Optimum quality
Hassle free performance
Sturdiness
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Omkar Machine Tools has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Cutting Machine in bulk from Omkar Machine Tools at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
7
Establishment
1993
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03AGUPC6345A1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03AGUPC6345A1ZR
Ludhiana, Punjab
Accepts only Domestic inquiries
Name
Mr. Chauhan
Address
12388, St.No.16, Parbhat Nagar, Near Military Camp, Ludhiana, Punjab, 141003, India
automatic pipe cutting machine in Ludhiana
Report incorrect details



































