
Automatic Pillow Filling Machine - High-quality Component Design | Customizable Sizes, Smooth Operation
Price: 40000.00 INR / Unit
(40000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Power | 1 HP |
| Material | Metal/Plastic |
| Dimensions | 100x80x150 cm |
| Weight | 50 kg |
| Voltage | 220V |
| Usage | Fills pillows automatically with various materials |
| Compliance | CE |
| Features | Automatic filling, Pillow filling, Efficient process, Versatile design, Easy operation |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Moq | 1 |
| Unit Type | , Unit/Units |
| Packsize | 1 |
| Mop | 1 |
| Price | 40000.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | M. R. Industries |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 10 |
| Product Unit | 1 , , Unit/Units |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
1936
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AAPPA7846R1ZZ
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAPPA7846R1ZZ
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr Roohshaan
Members since
3 Years
Address
Carding House, Ajmeri Building, B/s Shahpur Medical Hospital, O/s Shahpur Gate, Ahmedabad, Gujarat, 380004, India
pillow filling machine in Ahmedabad
Report incorrect details







































