
Automatic Passenger Lifts
Price: 826000.00 INR / Unit
(700000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
826000.00 INR / Unit
Weight :
408.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Door Type | Center-opening |
| Capacity | 1000 kg |
| Speed | 1 m/s |
| Power | 380V |
| Dimensions | Customizable |
| Usage | Passenger transport in buildings; conference rooms and cabins |
| Features | Automatic operation, Stainless steel, Low maintenance, Long lifespan, Stylish design |
| Supply Ability | 1 Per Month |
| Delivery Time | 1 Months |
| Main Domestic Market | Gujarat |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Max Quantity | 2 |
| Currency | INR |
| Min Quantity | 1 |
| Pkg Box Height | 110.00 inches |
| Packsize | 1 |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Breadth | 75.00 inches |
| GSTIN | 18% |
| Unit Type | Unit/Units |
| Moq | 1 |
| Weight | 408.00 Kilogram |
| Pkg Box Length | 75.00 inches |
| MRP | 826000.00 INR |
| Stock Quantity | 10 |
| Price | 700000.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | Automatic Passenger Lifts |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Shipping Type | free |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHIVANGI ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Elevators, Lifts & Escalators from SHIVANGI ENTERPRISES at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
20
Establishment
1997
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ANAPS5120L2Z1
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ANAPS5120L2Z1
Surat, Gujarat
Proprietor
Mr Jignesh Solanki
Address
UG-25, Abhishek 5, Sanghvi Tower, Adajan Main Road, Near Gujarat Gas Circle, Surat, Gujarat, 395009, India
passenger lifts in Surat
Report incorrect details
































