
Blue Automatic Paper Tube Machine With Plc Controller
Price: 590000.00 INR / Piece
(500000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
590000.00 INR / Piece
Weight :
1500.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Blue |
| Grade | Automatic |
| Type | Paper Cutting Machine |
| Material | Metal |
| Computerized | No |
| Control System | PLC Control |
| Voltage | 220 Volt (v) |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 1 Per Week |
| Delivery Time | 7 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| Moq | 1 |
| Color | Blue |
| Weight | 1500.00 Kilogram |
| Stock Quantity | 10 |
| Packsize | 1 |
| Shipping Type | free |
| Pkg Box Breadth | 40.00 in |
| Mop | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| Currency | INR |
| GSTIN | 18% |
| Pkg Box Height | 48.00 in |
| Min Quantity | 1 |
| Price | 500000.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | D. D. ENGINEERING CO. |
| Pkg Box Length | 110.00 in |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| MRP | 590000.00 INR |
| Returnable | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Weight : 100-1000kg
Automatic Grade : Automatic
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, D. D. ENGINEERING CO. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper, Paper Converting Machinery in bulk from D. D. ENGINEERING CO. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33FRCPF0819H1ZT
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33FRCPF0819H1ZT
Coimbatore, Tamil Nadu
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. P Sakthivel
Address
Cardwell Spinning Mill Back Side, Puthu Kinaru, Thottam Road, Kannampalayam, Coimbatore, Tamil Nadu, 641022, India
paper tube machine in Coimbatore
Report incorrect details




























