
Automatic Paper Dona Making Machine
Price: 25960.00 INR / Unit
(22000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
32000.00 INR / Piece
Weight :
300.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel |
| Dimensions | 48x24x36 inches |
| Power | 220V |
| Weight | 150 kg |
| Capacity | 1000/hour |
| Paper Roll | Dia 300mm |
| Warranty | 1 year |
| Features | High Speed, Easy Operation, Durable Design, Low Maintenance, Cost Effective, Compact Size, Consistent Output |
| Grade | Automatic |
| Type | Other, Automatic Paper Dona Making Machine |
| Control System | Human Machine Interface |
| Voltage | 220 Volt (v) |
| Supply Ability | 10000 Per Day |
| Delivery Time | 7 Days |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Weight | 300.00 Kilogram |
| Packsize | 1 |
| Shipping Rate | 6.00 |
| Shipping Type | order_percent |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Min Quantity | 1 |
| Pkg Box Height | 110.00 cm |
| Returnable | No |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Brand Name | BK ELECTRICAL & ENGINEERING COMPANY |
| GSTIN | 18% |
| Currency | INR |
| Max Quantity | 10 |
| Stock Quantity | 10 |
| Price | 22000.00 INR (Approx.) |
| MRP | 32000.00 INR |
| Pkg Box Breadth | 55.00 cm |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Length | 95.00 cm |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06CRUPK0146A1Z1
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06CRUPK0146A1Z1
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Brijesh Kumar
Address
B No. C 23, Gali No. 1, Near Badarpur Metro Station Near Petrol Pump, Badarpur, Near Central Bank, New Delhi, Delhi, India
Report incorrect details
































