
Automatic Paper Cutting Machine By Acme Sale Corporation
Price: 280000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Model | A-PCM-1 |
| Cutting Width | 750mm |
| Cutting Height | 500mm |
| Power | 220V |
| Weight | 200kg |
| Material | Steel |
| Usage | Cutting paper stacks; up to 500 sheets |
| Features | Auto feed, Precise cuts, High speed, Easy operation, Durable design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ACME SALE CORPORATION has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Cutting Machine in bulk from ACME SALE CORPORATION at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Supplier, Trading Company
Employee Count
2
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03AAGFA1644N1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03AAGFA1644N1ZL
Amritsar, Punjab
Partner
Mr. Anil Garg
Address
No. 267, East Mohan Nagar, 100 Ft. Road, Near State Bank Of Patiala, Amritsar, Punjab, 143006, India
Report incorrect details
























