


Automatic Paper Cup Making Machine
Price: 500000.00 INR / Piece
(500000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Grade | Other, Industrial |
| Type | Other, High Speed, Automatic |
| Material | PVC |
| Capacity | 100 ml |
| Computerized | No |
| Control System | Other, Automatic |
| Cutting Speed | 50 cups/min |
| Cutting Size | 40-250 ml |
| Cutting Thickness | 180-220 GSM |
| Voltage | 220 V |
| Power | 3 kW |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 20 Per Month |
| Delivery Time | 7-10 Days |
| Main Domestic Market | Himachal Pradesh, Uttarakhand, Rajasthan, Bihar, Jharkhand, Haryana, Madhya Pradesh, Chhattisgarh |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Packsize | 1 |
| Moq | 1 |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 500000.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 50 |
| Currency | INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09CNLPM8242A1ZX
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09CNLPM8242A1ZX
Varanasi, Uttar Pradesh
Proprietor
Ms. Ranjana Mishra
Members since
1 Years
Address
D- 64/43-B-1, BANK COLONY, SIGRA, Varanasi, Uttar Pradesh, Varanasi, Uttar Pradesh, 221010, India
Paper, Paper Converting Machinery in Varanasi
Report incorrect details















