
Automatic Paper Bag Making Machine - Feature: Eco-friendly
Price: 531000.00 INR / Piece
(450000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
550000.00 INR / Piece
Weight :
2500.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Paper Bag Making Machine |
| General Use | Industrial |
| Automatic Grade | Automatic |
| Material | Mild steel, Galvanized Steel, Other |
| Feature | Eco-friendly, Durable |
| Warranty | 01 year |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Delivery Time | 5-7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Weight | 2500.00 Kilogram |
| Stock Quantity | 10 |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Brand Name | KAMAL ENGINEERING |
| Shipping Type | order_percent |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Min Quantity | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 450000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Breadth | 67.00 cm |
| Shipping Rate | 3.00 |
| Pkg Box Height | 14.00 cm |
| Max Quantity | 10 |
| Moq | 1 |
| Packsize | 1 |
| MRP | 550000.00 INR |
| GSTIN | 18% |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Length | 10.00 cm |
| Price Type | fixed |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, KAMAL ENGINEERING has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bag Making Machine in bulk from KAMAL ENGINEERING at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2013
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
27AXSPG3155D1ZG
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AXSPG3155D1ZG
Nagpur, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Sudatta
Address
Industrial Estate, Kamptee Road, Near Shantiniketan College, Uppalwadi, Nagpur, Maharashtra, 440026, India
paper bag making machine in Nagpur
Report incorrect details
































