






Automatic Packaging Machines - Electric, 220 V, Capacity 15-30 Pcs/min, Silver | Durable, Heavy Duty, Efficient, Rust Proof, Hmi Control
Price: 577951.02 INR / Unit
(489789.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
589789.00 INR / Unit
Weight :
245.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Type | Filling Machine |
| Feature | Rust Proof, Heavy Duty Machine, Durable, Less Power Consumable, Highly Efficient, Other |
| Auxiliary Packaging Machine Type | Other |
| Capacity | 15-30 Pcs/min |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | Human Machine Interface |
| Drive Type | Electric |
| Power | 220 v Volt (v) |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Length | 16.00 cm |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Color | Silver |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 10 |
| Max Quantity | 10 |
| Moq | 1 |
| Packsize | 1 |
| Weight | 245.00 Kilogram |
| Brand Name | SSI |
| MRP | 589789.00 INR |
| Pkg Box Breadth | 25.00 cm |
| Currency | INR |
| GSTIN | 18% |
| Mop | 1 |
| Price | 489789.00 INR (Approx.) |
| Min Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Shipping Type | order_percent |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Height | 75.00 cm |
| Shipping Rate | 3.00 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
29CIFPR4851R1Z8
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29CIFPR4851R1Z8
Bengaluru, Karnataka
Managing Director
Mr Y. S. Ramesh Reddy
Address
Old No. 729, New No. 3468, 80 Feet Main Road, Hosakerehalli Cross, BSK 3rd Stage, Opposite Parimala Sweets, Bengaluru, Karnataka, 560085, India
automatic packaging machines in Bengaluru
Report incorrect details

































