
Automatic Ot Fogger Machine
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Power | 220V |
| Capacity | 5 Liters |
| Dimensions | 30x20x40cm |
| Weight | 8kg |
| Fog Output | 10 Liters/hr |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Automatic Operation, Efficient Fogging, Wide Coverage, Easy to Use, Durable Design, Reliable Performance, Cost Effective, Safe Operation |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SUBSET SYSTEMS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Greenhouse Supplies & Equipment in bulk from SUBSET SYSTEMS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Establishment
1998
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ACIPS7673K1ZX
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ACIPS7673K1ZX
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr Sudhir Sheth
Address
B-405, Shapath-IV, Opp. Chiman Patel Institute, Near Karnavati Club, S. G. Road, Ahmedabad, Gujarat, 380051, India
fogger in Ahmedabad
Report incorrect details


























