
Automatic Nylon Sev Extruder
Price: 95000.00 INR
(95000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild steel |
| Power | 10 HP |
| Capacity | 50 kg/hr |
| Dimensions | 1500 x 800 x 1200 mm |
| Weight | 500 kg |
| Usage | Nylon sev production |
| Warranty | 1 year |
| Features | Automatic operation, Nylon extrusion, High efficiency, Durable design, Precise control, Easy maintenance |
| Stock Quantity | 5 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | SANDEEP ENGINEERING |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price | 95000.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SANDEEP ENGINEERING has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Food Processing Machinery from SANDEEP ENGINEERING at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kanpur, Uttar Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Sandeep Rohra
Address
26-B, Co- Operative Ind. Estate, Dada Nagar, Kanpur, Uttar Pradesh, 208022, India
food processing plant in Kanpur
Report incorrect details









































