
Automatic Notebook Wrapping Machine - Air Pressure: 6-8 Bar
Price: 465000.00 INR / Unit
(465000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Grey & Blue |
| Type | Automatic Notebook Wrapping Machine |
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 20-25 notebooks per minute |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Automatic |
| Shrink Speed | Adjustable, Up to 20 meters/min |
| Air Pressure | 6-8 Bar |
| Roll Diameter | Up to 400 mm |
| Voltage | 220-240V AC, 50Hz |
| Dimension (L*W*H) | 2850mm x 1050mm x 1700mm |
| Weight | Approx. 850 kg |
| Stock Quantity | 5 |
| Mop | 1 |
| Color | Grey & Blue |
| Price | 465000.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Currency | INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2022
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AAJCC9799A1ZE
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AAJCC9799A1ZE
Coimbatore, Tamil Nadu
Director
Mr Vignesh Balaji
Members since
5 Years
Address
SF No: 624, Ashok Nagar , Opposite SNS Rajalakshmi Arts College, Saravanampatti, Coimbatore, Tamil Nadu, 641035, India
automatic shrink wrapping machines in Coimbatore
Report incorrect details


































