







Automatic Noodle Making Machine - Automation Grade: Semi Auto
Price: 1357000.00 INR / Piece
(1150000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
1357000.00 INR / Piece
Weight :
1500.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Phase | 3 Phase |
| Power Source | Electricity |
| Machine Type | Noodle Making Machine |
| Automation Grade | Automatic |
| Product Type | Noodle Making Machine |
| General Use | Noodle Making |
| Type | Food Processors |
| Capacity | 800 Kg/hr |
| Computerized | No |
| Automatic | Yes |
| Control System | PLC Control |
| Installation Type | Free Stand |
| Voltage | 380 Volt (v) |
| Power | 5 Horsepower (HP) |
| Dimension (L*W*H) | 6500*750*1300 Millimeter (mm) |
| Feature | Lower Energy Consumption, Compact Structure, High Efficiency, Low Noice |
| Supply Ability | 10 Per Week |
| Delivery Time | 7 Days |
| Sample Available | No |
| Main Export Market(s) | Asia, Middle East |
| Pkg Box Length | 150.00 cm |
| Shipping Type | actual |
| Stock Quantity | 1 |
| Brand Name | CHOUDHARY SALES COMPANY |
| Pkg Box Height | 137.00 cm |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| MRP | 1357000.00 INR |
| GSTIN | 18% |
| Packsize | 1 |
| Price | 1150000.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Weight | 1500.00 Kilogram |
| Pkg Box Breadth | 65.00 cm |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Company Profile Our Infrastructure Our infrastructure is solidly built, and we are well equipped with the necessary tools and technology needed for the manufacturing of our items. We have a capacious warehouse area where we store our products. It helps us cater to the bulk and unique requirements of our clients.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
1996
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07ALHPC6716H1Z8
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ALHPC6716H1Z8
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Sanjay Choudhary
Members since
4 Years
Address
8/86, Gali No.8, Anand Parbat Industrial Area, New Delhi, Delhi, 110005, India
Report incorrect details

































