
Automatic Chowmein Machine - Feature: Eco Friendly
Price: 389400.00 INR / Unit
(330000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
389400.00 INR / Unit
Weight :
1.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Motor Power | 1 HP |
| Dimensions | 18" x 12" x 24" |
| Weight | 50 kg |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50 Hz |
| Color | Orange |
| Features | Easy Operation, Optimal Mixing, Durable Build, High Output, Low Maintenance, Energy Efficient, Versatile Use |
| Product Type | Automatic Chowmein Machine |
| General Use | Industrial |
| Computerized | No |
| Automatic | Yes |
| Control System | Manual |
| Feature | ECO Friendly |
| Warranty | 1 Year |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Length | 96.00 inches |
| Shipping Type | order_percent |
| MRP | 389400.00 INR |
| Returnable | No |
| Weight | 1.00 Tonne |
| Pkg Box Breadth | 36.00 inches |
| Shipping Rate | 4.00 |
| Currency | INR |
| Pkg Box Height | 54.00 inches |
| Packsize | 1 |
| GSTIN | 18% |
| Moq | 1 |
| Brand Name | Chaudhary Sale Company |
| Price | 330000.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Stock Quantity | 10 |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Company Profile Our Infrastructure Our infrastructure is solidly built, and we are well equipped with the necessary tools and technology needed for the manufacturing of our items. We have a capacious warehouse area where we store our products. It helps us cater to the bulk and unique requirements of our clients.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
1996
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07ALHPC6716H1Z8
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ALHPC6716H1Z8
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Sanjay Choudhary
Members since
4 Years
Address
8/86, Gali No.8, Anand Parbat Industrial Area, New Delhi, Delhi, 110005, India
Report incorrect details





























