
Automatic Motor Starter
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Dimensions | 10x5x3 cm |
| Voltage | 220V |
| Current | 10A |
| Weight | 1 kg |
| Power | 2200W |
| Warranty | 1 year |
| Features | Auto start, Reliable, Efficient, Durable, Safe, Easy use, Cost-effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier, Wholesaler
Employee Count
10
Establishment
1960
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAAFB6531D1ZZ
Certification
ISO 9001 : 2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAAFB6531D1ZZ
New Delhi, Delhi
Accounts manager
Mr. Pawan Kumar
Address
B-63-65/3, House Naraina Indl. Area, Phase-1, New Delhi, Delhi, 110028, India
Report incorrect details









































