
Meat Mincer Machine - Feature: High Efficiency
Price: 22000.00 INR / Unit
(22000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Power | 1.5hp |
| Voltage | 220v |
| Capacity | 100kg/hr |
| Dimensions | 40x30x50cm |
| Weight | 30kg |
| Warranty | 1 year |
| Features | Automatic, Efficient, Durable, High-quality, Easy-to-use, Time-saving, Versatile, Food-grade |
| Color | Other |
| Product Type | Meat Mincer Machine |
| General Use | Meat mincer |
| Automatic | Yes |
| Control System | PLC Control |
| Installation Type | Free Stand |
| Feature | High Efficiency |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 20 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Box. |
| Main Domestic Market | All India |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Price | 22000.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | Foodtech Industries India Private Limited |
| Stock Quantity | 5 |
| Color | Other |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Type: Electric
Brand : Foodtech
Condition : New
Quality : Optimum
Grade : Premium
Country Of Origin : India
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Foodtech Industries India Private Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Food Processing Machinery in bulk from Foodtech Industries India Private Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Name
Mr. Priyanka
Address
Block -b, Plot No. B-437, Uttam Nagar, Vikas Vihar, New Delhi, Delhi, 110059, India
Report incorrect details


































