
Automatic Mains Failure (Amf) Panels - Double Phase, Single Phase | Metal, Rated Voltage 240v, Rectangle Design, 50hz Frequency
Price: 50740.00 INR / Piece
(43000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
50740.00 INR / Piece
Weight :
15.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Thickness | Custom Millimeter (mm) |
| Product Type | Electric Panel |
| Material | Metal |
| Rated Voltage | 240 Volt (V) |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 10 Per Week |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| Brand Name | MOW(E)3 ASSEMBLY & MANUFACTURING |
| Returnable | No |
| Weight | 15.00 Kilogram |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Shipping Type | free |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Max Quantity | 10 |
| MRP | 50740.00 INR |
| GSTIN | 18% |
| Currency | INR |
| Min Quantity | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Pkg Box Breadth | 7.00 in |
| Pkg Box Height | 13.00 in |
| Pkg Box Length | 20.00 in |
| Mop | 1 |
| Price | 43000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Phase : Double Phase, Single Phase
Type : Automatic
Application : Power Supply
Frequency : 50Hz
Shape : Rectangle
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MOW(E) 3-ASSEMBLY & MANUFACTURING has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Control Panel Boards in bulk from MOW(E) 3-ASSEMBLY & MANUFACTURING at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
12
Establishment
1989
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
19AZUPS0437L1ZJ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AZUPS0437L1ZJ
Beldanga, West Bengal
Proprietor
Mr. Susanta Saha
Address
Dargatala Bazar, Beldanga, Dist: Murshidabad, Beldanga, West Bengal, 742133, India
amf panels in Beldanga
Report incorrect details































