
Automatic Liquid Filling Machine
Price Trend: 100000.00 - 150000.00 INR / Unit
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Unit
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Power | 220V |
| Filling Speed | Variable |
| Capacity | 5-50L/min |
| Dimensions | 500x400x600mm |
| Weight | 50kg |
| Usage | Filling liquids like oils, syrups, chemicals, etc. |
| Features | Automatic operation, Precise filling, Long lifespan, Easy operation, Sterilization, Digital display |
| Supply Ability | 20 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AJKPV9671K1Z9
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AJKPV9671K1Z9
Yamunanagar, Haryana
Proprietor
Mr. Shubham Verma
Address
Plot No. - 4, Opposite Power House, Near Emm-Dee Plywood, (Jorian) Yamunanagar, Haryana, 135001, India
automatic liquid filling machine in Yamunanagar
Report incorrect details









































