






Automatic Labelling Machine
Price: 207914.91 INR / Unit
(176199.08 + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
207914.91 / Unit
Weight :
10.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Other, Metallic Silver |
| Product Type | Other, Automatic Labelling Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Application | Bottle, Jar, Vial Labelling |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Drive Type | Electric |
| Accuracy | 1 mm |
| Power Source | Other, Electricity |
| Voltage | 220V / 50Hz |
| Weight (kg) | Approx. 220 kg |
| Dimension (L*W*H) | 2000 mm x 900 mm x 1400 mm |
| Capacity | Up to 120 labels/min |
| Feature | Other, High Speed, Durable, Easy Operation, Touch Screen Display |
| Delivery Time | 7 Days |
| Weight | 10.00 Kilogram |
| Packsize | 1 |
| Moq | 1 |
| Brand Name | SONIC INDUSTRIES |
| Unit Type | Unit/Units |
| Shipping Type | free |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 11 |
| Pkg Box Length | 30.00 inches |
| Price Type | fixed |
| MRP | 207914.91 |
| Color | Other, Metallic Silver |
| Price | 176199.08 (Approx.) |
| GSTIN | 18% |
| Pkg Box Breadth | 30.00 inches |
| Returnable | No |
| Pkg Box Height | 30.00 inches |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2024
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27BIZPV6068D1ZD
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27BIZPV6068D1ZD
Thane, Maharashtra
Proprietor
Mrs Sapna Kunal Barot
Members since
3 Years
Address
B No B-301, Third Floor, Central Park Tulinj, Vasai Virar, Thane, Maharashtra, 401209, India
automatic labelling machine in Thane
Report incorrect details


































