
Automatic Kitchen Sink Seam Welding Machine
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel |
| Dimensions | 1500x1000x1800mm |
| Power | 380V/50HZ |
| Weight | 800kg |
| Welding Speed | 10m/min |
| Welding current | 1000A |
| Control System | PLC |
| Features | Automatic welding, High precision, Efficient process, Durable design, Easy operation, Cost effective, Improved quality |
| FOB Port | shenzhen |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Delivery Point (DP) |
| Supply Ability | 20 Per Month |
| Delivery Time | 45 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Seaworthy wooden package |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Eastern Europe, Middle East, South America, Asia, North America |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | CE, CCC , ISO |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, China has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Welding Machine in bulk from China at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Establishment
2001
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shenzhen, Guangdong
Name
Ms. Tao Li Ying
Address
Tanxia Industrial Area,Xinxu Town,Huiyang,Huizhou, Shenzhen, Guangdong, 516223, China
seam welding machine in Shenzhen
Report incorrect details





































