
Automatic Italian Home Elevator - Mild Steel, Stainless Steel, Capacity 4-28 Persons, G+29 Stops, Ac Hydraulic Drive , Smooth Ride, Stylish Design
Price: 800000.00 INR / Piece
(800000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel, Glass |
| Capacity | 4-28 persons |
| Speed | 0.7 m/s |
| Rise | 20m |
| Load | 1904 kg |
| Stops | G+29 |
| Door Style | Manual/Auto |
| Usage | Residential & commercial buildings |
| Warranty | 30 Months |
| Brand | Eon |
| Machine Room | Not Required |
| Drive Type | AC Hydraulic |
| Features | Safe transport, Space saving, Easy access, Smooth ride, Stylish design, Residential use, Commercial use, Energy efficient |
| Supply Ability | 5-6 Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Price | 800000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Brand Name | EON ELEVATORS PRIVATE LIMITED |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
2018
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
29AAECE4324L1ZG
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29AAECE4324L1ZG
Bengaluru, Karnataka
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr Johnson Lewis
Address
66, 2nd Flr, Above Axis Bank, 1st Main Road., 3rd Stage, Basaveshwaranagar, Bengaluru, Karnataka, 560079, India
home elevator in Bengaluru
Report incorrect details










































