



Sealing Unit Cement Screw Conveyor
Price: 2500.00 INR / Piece
(2500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
4
In Stock
Product Specifications
| Material | Cast Iron |
| Diameter | 150 mm |
| Weight | 5 kg |
| Sealing Type | Rotary Seal |
| Operating Pressure | 10 bar |
| Usage | Cement screw conveyor sealing |
| Compliance | IS 1000 |
| Features | Reliable Sealing, Durable Design, Easy Installation, Long Lifespan, Cement Handling |
| FOB Port | Delhi |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Main Export Market(s) | Asia, Australia, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Africa, Central America, North America |
| Main Domestic Market | All India |
| Brand Name | N.K SALES INDIA |
| Stock Quantity | 5 |
| Packsize | 1 |
| Moq | 4 |
| Product Unit | 4 Piece/Pieces |
| Price | 2500.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Mop | 4 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 4 |
| Minimum Ordered Packs | 4 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier, Wholesaler, Dealer, Fabricator
Employee Count
14
Establishment
2014
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
07ADPPI1709L1ZB
Certification
ISO 9001 : 2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ADPPI1709L1ZB
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Irshad
Address
H, 15, Krishna Vihar, Near Dharam Market, Avantika, Rohini, Delhi, Delhi, 110086, India
cement screw conveyor in Delhi
Report incorrect details




























