
Automatic Granule Filling Machine - Stainless Steel, Silver Color | 220-440v Electric Drive, 1 Year Warranty, Fully Computerized
Price: 590000.00 INR / Unit
(500000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
650000.00 INR / Unit
Weight :
55.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Product Type | Granule Filling Machine |
| Material | Steel |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Automatic |
| Drive Type | Electric |
| Voltage | 220-440 Volt (v) |
| Warranty | 1 Year |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 2 Per Month |
| Delivery Time | 2 Months |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Australia, North America, Eastern Europe, Middle East, Africa, Central America, South America, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Brand Name | MATRIX PACKAGING MACHINES |
| Pkg Box Length | 80.00 cm |
| MRP | 650000.00 INR |
| Mop | 1 |
| Weight | 55.00 Kilogram |
| Shipping Type | order_percent |
| Unit Type | Unit/Units |
| Min Quantity | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Returnable | No |
| Color | Silver |
| GSTIN | 18% |
| Max Quantity | 10 |
| Price | 500000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Height | 100.00 cm |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Price Type | fixed |
| Shipping Rate | 3.00 |
| Currency | INR |
| Pkg Box Breadth | 50.00 cm |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27KVYPS8864P1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27KVYPS8864P1ZL
Vasai, Maharashtra
Proprietor
Mr Shivam Devendra Shukla
Members since
8 Years
Address
Merchant Industrial Estate No 1, Gala No. 2, Waliv Road, Golani Naka, Vasai East, Vasai, Maharashtra, 401208, India
granule filling machine in Vasai
Report incorrect details

































