
Automatic Grade Pet Jar Blowing Machine - Pet Material, 20 Kilograms, Black And Blue Color | Easy Operation, High Production Efficiency, Low Power Consumption
Price: 153400.00 INR
(130000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
190900.00 INR / Piece
Weight :
350.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Black and Blue |
| Product Type | Semi automatic |
| General Use | Pet Jar |
| Material | PET |
| Weight (kg) | 20 Kilograms (kg) |
| Computerized | Yes |
| Automatic | Yes |
| Cavity Quantity | 1 Sets |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 10-15 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| GSTIN | 18% |
| Moq | 1 |
| Min Quantity | 1 |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| MRP | 190900.00 INR |
| Stock Quantity | 10 |
| Price | 130000.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Weight | 350.00 Kilogram |
| Shipping Type | order_percent |
| Pkg Box Length | 10.00 in |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | GROW INDIA |
| Pkg Box Breadth | 16.00 in |
| Pkg Box Height | 18.00 in |
| Price Type | fixed |
| Color | Black and Blue |
| Max Quantity | 10 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Shipping Rate | 2.00 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Features:-
Easy and convenient to operate.
High production and lesser maintenance
Low power consumption
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
8
Establishment
2025
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
10DWCPK5386N1Z8
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 10DWCPK5386N1Z8
Buxar, Bihar
Proprietor
Mr Ajit Pathak
Members since
1 Years
Address
Railway Crossing, Itarhi Road, Near P.C. College, Post Gajadhar Ganj, Buxar, Bihar, 802103, India
pet bottle blowing machine in Buxar
Report incorrect details




































