
White Automatic Grade Oil Tin Packing Machine
Price: 80830.00 INR / Unit
(68500.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
84000.00 INR / Unit
Weight :
120.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | White, Blue |
| Type | Tin Packing Machine |
| Automatic Grade | Automatic |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Others, Cash in Advance (CID) |
| Delivery Time | 10-15 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | As per the industry standard. |
| Main Domestic Market | All India |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Shipping Rate | 10.00 |
| Color | White, Blue |
| Returnable | No |
| Pkg Box Breadth | 16.00 in |
| Weight | 120.00 Kilogram |
| Brand Name | PURUSHARTH |
| MRP | 84000.00 INR |
| Pkg Box Length | 39.00 in |
| Shipping Type | order_percent |
| Pkg Box Height | 18.00 in |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Unit/Units |
| Price | 68500.00 INR (Approx.) |
| Max Quantity | 100 |
| Min Quantity | 1 |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Moq | 1 |
| GSTIN | 18% |
| Stock Quantity | 5 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Shrink Tunnel for 20 Liter Jar, Heating tunnel for 5 liter oil Jerry Can / Jar.
Features:-
Easy to load raw materials
With User friendly functions
Low Energy Consumption
Low operating cost
Company Details
WE ARE MANUFACTURER OF PLASTIC PACKAGING MACHINE LIKE SHRINK WRAPPING MACHINE, WEB SEALER, INJECT MRP BATCH CODING MACHINE, GLASS SEALING MACHINE, POUCH PACKING MACHINE, WEB SEALER, CONTINUOUS BAND SEALER,CUP OR CONTAINER SEALING MACHINE, JAR PACKING MACHINE, INDUCTION SEALER, STRAPPING MACHINE. WE ARE ALSO DEALING IN TO PACKING MATERIAL LIKE SHRINK SLEEVE, FOIL WAD,ALUMINIUM FOIL LID, LAMINATED POUCH ETC...
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
6
Establishment
1999
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AYBPS9571K1ZU
Payment Mode
Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque, Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AYBPS9571K1ZU
Rajkot, Gujarat
Managing Director
Mr Kalpesh Suchak
Members since
16 Years
Address
9, Manhar Plot, Below Surdeep Girls Hostel, Near Godown Road, Rajkot, Gujarat, 360002, India
shrink tunnel in Rajkot
Report incorrect details






































