
Laser Engraving Machine - Co2 Type, Semi-automatic 16x10 Inches | High Performance, Customized Features, Compatible With Coreldraw, Autocad, Photoshop
Price: 826000.00 INR / Piece
(700000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
890000.00 INR / Piece
Weight :
165.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Metalic |
| Product Type | Laser Engraving Machine |
| Condition | New |
| Laser Type | CO2 |
| Control Software | Coreldraw, Auto CAD, Photoshop |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID) |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Height | 55.00 cm |
| Pkg Box Breadth | 48.00 cm |
| MRP | 890000.00 INR |
| Pkg Box Length | 35.00 cm |
| Shipping Type | order_percent |
| Mop | 1 |
| GSTIN | 18% |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 10 |
| Weight | 165.00 Kilogram |
| Brand Name | Jaewoo Industries |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Color | Metalic |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Shipping Rate | 2.00 |
| Min Quantity | 1 |
| Price | 700000.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Model Name/Number : CMA 1610
Operation Mode : Semi-Automatic
Laser Type : CO2
Brand : Prakash
Capacity : Customized
Features : High Performance
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Jaewoo Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Marking Systems in bulk from Jaewoo Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Faridabad, Haryana
Name
Mr. Amit Rajput
Address
Sohna More, Sector 55 T Point, Faridabad, Haryana, India
Report incorrect details

























