
Automatic Gate Operator - Metal, Plastic 20x15x10 Cm, 220v Ac | Auto Operation, Durable Motor, Remote Control, Quiet, Easy Install
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal, plastic |
| Dimensions | 20x15x10 cm |
| Power | 220V AC |
| Weight | 5kg |
| Torque | 100Nm |
| Duty Cycle | 50% |
| Warranty | 1year |
| Features | Auto operation, Safe design, Easy install, Durable motor, Quiet operation, Remote control, Reliable system, Low maintenance |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, INNOVATIVE GLOBETEK PRIVATE LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Gates & Grills from INNOVATIVE GLOBETEK PRIVATE LIMITED at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
29AACCI7834F1ZE
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29AACCI7834F1ZE
Bengaluru, Karnataka
Proprietor
Mr. Sridhar
Address
No. 22/1, 2596/1 Ward No. 194, Dr Honnappa Farm, Gottigere Post, Bannerghatta Road, Bengaluru, Karnataka, 560083, India
gate operator in Bengaluru
Report incorrect details








































