
Automatic Fryum Roaster Machine - Capacity: 650-700 Kg/hr
Price: 1416000.00 INR / Piece
(1200000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
1416000.00 INR / Piece
Weight :
1.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Fryum Roaster Machine |
| General Use | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 650-700 Kg/hr |
| Computerized | No |
| Automatic | Yes |
| Control System | PLC Control |
| Voltage | 440 Volt (v) |
| Warranty | 1 Year |
| Supply Ability | 6 Per Month |
| Delivery Time | 30 Days |
| MRP | 1416000.00 INR |
| Stock Quantity | 5 |
| Shipping Type | free |
| Pkg Box Length | 0.00 in |
| Pkg Box Breadth | 0.00 in |
| Brand Name | automatic fryum |
| Packsize | 1 |
| Mop | 1 |
| GSTIN | 18% |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 1200000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Weight | 1.00 Tonne |
| Returnable | No |
| Pkg Box Height | 0.00 in |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36ABVFS2452A1Z4
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36ABVFS2452A1Z4
Hyderabad, Telangana
Managing Partner
Mr S R Arul Swaami
Members since
15 Years
Address
Plot No. 24, Opp. Citizen Kanta, Kattedan IDA, Rajendranagar (M), Hyderabad, Telangana, 500077, India
automatic roaster machine in Hyderabad
Report incorrect details




































