
Automatic Deburring Spm Machine
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Automatic Deburring SPM Machine |
| Material | Mild Steel Structure with Precision Alloy Components |
| Capacity | 80-200 parts/hour (Adjustable as per model) |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Other, Fully Automatic |
| Control System | Other, PLC Based Touch Screen Control Panel |
| Processing Type | Deburring, Edge Rounding, Surface Finishing |
| Voltage | 415 V, 3 Phase, 50 Hz |
| Power | 4.5 kW |
| Dimension (L*W*H) | 2400 mm x 1200 mm x 1800 mm |
| Weight | Approx. 950 kg |
| Color | Industrial Grey/Blue |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 30 Days |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2021
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33BWHPR4638B1ZM
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33BWHPR4638B1ZM
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Rangadurai
Members since
1 Years
Address
B No 16, Puliyamarath Thottam, Edayarpalayam To Vadavalli Road, Coimbatore, Tamil Nadu, 641025, India
Report incorrect details































