
Automatic Dal Mill Plant - 1000 Kg/hr Capacity, Stainless Steel | 100 Hp Power, 10m X 5m X 4m Dimensions, 5000 Kg Weight, 415 V Voltage, 1 Year Warranty
Price: 2500000.00 INR / Unit
(2500000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Power | 300 kW |
| Capacity | 1000 kg/hr |
| Dimensions | 10x5x4 m |
| Weight | 10000 kg |
| Material | Stainless Steel |
| Usage | Commercial dal milling |
| Motor | 3-phase |
| Features | High Capacity, Automatic Operation, Efficient Milling, Durable Design, Easy Cleaning |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Price | 2500000.00 INR (Approx.) |
| Packsize | 1 |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 15 |
| Brand Name | SHRI VIRATRA ENGINEERING |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | , Unit/Units |
| Product Unit | 1 , , Unit/Units |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
80
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
08BFAPR7200D1ZT
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08BFAPR7200D1ZT
Jodhpur, Rajasthan
Proprietor
Mr Pokar Ram Choudhary
Address
NH-25, Near Neelkanth Mines, Main Barmer Road, Narnadi, Jodhpur, Rajasthan, 342001, India
dal mill plant in Jodhpur
Report incorrect details






































