
Sea Green Four Base Wheeled Fully Automatic Grade Cookies Dropping Machine
Price: 354000.00 INR
(300000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
354000.00 INR / Set
Weight :
350.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Sea Green |
| Product Type | Baking Equipment |
| Material | Stainless Steel |
| Power Source | Electric |
| Automatic Grade | Fully Automatic |
| Warranty | 12 Months |
| Payment Terms | Paypal, Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 15-20 Days |
| Main Domestic Market | Uttar Pradesh, All India |
| Max Quantity | 10 |
| Brand Name | GOODTECH TECHNOLOGIES |
| Stock Quantity | 10 |
| Currency | INR |
| Pkg Box Length | 48.00 in |
| MRP | 354000.00 INR |
| Product Unit | 1 Set/Sets |
| GSTIN | 18% |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Shipping Type | free |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Height | 54.00 in |
| Pkg Box Breadth | 42.00 in |
| Unit Type | Set/Sets |
| Weight | 350.00 Kilogram |
| Packsize | 1 |
| Min Quantity | 1 |
| Moq | 1 |
| Price | 300000.00 INR (Approx.) |
| Color | Sea Green |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Features:-
Sturdy design
Optimum functionality
Long working life
Technical Specifications
Model : Tray Size : Power : Capacity
4 Drop : 10inch : 2 KW : 40
5 Drop : 12-14 inch : 2.5KW : 60
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GOODTECH TECHNOLOGIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bakery Equipment in bulk from GOODTECH TECHNOLOGIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Noida, Uttar Pradesh
Director
Mr. Dharmender Kumar
Address
C-56, Sector 2, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
cookie drop machine in Noida
Report incorrect details
































