



Automatic Concrete Block Machine - Capacity: 2000 Pcs/hr
Price: 147500.00 INR / Number
(125000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
147500.00 INR / Number
Weight :
270.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Concrete Block Making Machine |
| General Use | Block Making Machine |
| Material | Concrete |
| Capacity | 2000 Pcs/hr |
| Type | Hollow Block Making Machine |
| Computerized | No |
| Automatic | Yes |
| PLC Control | No |
| Method | Hydraulic Pressure |
| Vibration Type | Flat Vibration |
| Voltage | 220/318 V Volt (v) |
| Feature | High Durability |
| Main Domestic Market | South India, Karnataka, Tamil Nadu, Telangana, Pondicherry, Kerala, Andhra Pradesh |
| Shipping Rate | 2.00 |
| Min Quantity | 1 |
| Price | 125000.00 INR (Approx.) |
| MRP | 147500.00 INR |
| Packsize | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Height | 186.00 cm |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 3 |
| Pkg Box Length | 35.00 cm |
| Brand Name | usha |
| Weight | 270.00 Tonne |
| Returnable | No |
| Shipping Type | actual |
| GSTIN | 18% |
| Product Unit | 1 Number |
| Unit Type | Number |
| Pkg Box Breadth | 67.00 cm |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33DCMPS6719D1ZD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33DCMPS6719D1ZD
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr G. Sathish
Members since
8 Years
Address
Plot No.4/192, Pathiyagounder Thottam, Sanganoor Main Road, Ganapathy, Coimbatore, Tamil Nadu, 641006, India
concrete block machine in Coimbatore
Report incorrect details








































