
Automatic Compactor
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Prime
In Stock
Product Specifications
| Height | 1500 mm |
| Width | 500 mm |
| Depth | 400 mm |
| Weight | 100 kg |
| Power | 220V |
| Material | Steel |
| Usage | Waste compaction in labs or industrial settings |
| Compaction Force | 10 kN |
| Safety Compliance | CE |
| Features | Automates compaction, Reduces volume, Improved efficiency, Saves space, Consistent results |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, PRIME DEVICES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Scientific Instruments in bulk from PRIME DEVICES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
22
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Sukhbir Singh
Address
B-59/3, Naraina Industrial Area Phase -II, New Delhi, Delhi, 110028, India
Report incorrect details

























