
Automatic Collar Type Pouch Packaging Machine - Color: Silver
Price: 542800.00 INR / Number
(460000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
542800.00 INR / Number
Weight :
800.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Usage | Industrial |
| Color | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Automatic |
| Drive Type | Electric |
| Voltage | 220-240 Volt (v) |
| Warranty | 1 Year |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA), Cheque |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 20 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Wooden Packaging |
| Main Domestic Market | South India |
| Brand Name | SAMPACK |
| Weight | 800.00 Kilogram |
| GSTIN | 18% |
| Stock Quantity | 200 |
| Color | Silver |
| Packsize | 1 |
| MRP | 542800.00 INR |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Price | 460000.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Number |
| Pkg Box Breadth | 122.00 cm |
| Shipping Type | actual |
| Pkg Box Height | 305.00 cm |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Length | 91.00 cm |
| Product Unit | 1 Number |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SAMPACK INDIA CORPORATION has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from SAMPACK INDIA CORPORATION at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
85
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AOOPM1228C1ZB
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Certification
An ISO-9001:2015 Certified Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AOOPM1228C1ZB
Coimbatore, Tamil Nadu
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Muthuadaikkalavan
Members since
5 Years
Address
Door No: 312/3c, SF.NO 13/2, Kannusamy Gounder Street, Sanganoor, Coimbatore, Tamil Nadu, 641027, India
collar type packing machine in Coimbatore
Report incorrect details


























