
Automatic Chapati Making Machine - Stainless Steel, 5-6 Inch Size, 3000 Chapatis/hour | High Efficiency, Plc Control, Perfect For Hotels And Restaurants
Price: 501500.00 INR / Unit
(425000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
501500.00 INR / Piece
Weight :
1200.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Automatic Chapati Making Machine |
| General Use | Roti and Chapati Making |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Roti Making Machine |
| Computerized | No |
| Automatic | Yes |
| PLC Control | Yes |
| Voltage | 380-440 Volt (v) |
| Feature | High Efficiency |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Supply Ability | 2 Per Week |
| Delivery Time | 2 Week |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Shipping Cost Will Depend on Location & VolumeWooden Box |
| Main Domestic Market | All India |
| MRP | 501500.00 INR |
| Pkg Box Breadth | 24.00 in |
| Weight | 1200.00 Kilogram |
| Currency | INR |
| GSTIN | 18% |
| Brand Name | Style Crafts Engineering |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 100 |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Shipping Type | free |
| Pkg Box Length | 90.00 in |
| Pkg Box Height | 72.00 in |
| Price | 425000.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Max Quantity | 100 |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Min Quantity | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Condition : New
Brand : Style Craft
Capacity : 3000 Chapati Per Hour
Chapati Size : 5-6"
Frequency : 50 - 60 Hz
Application : Hotel, Restaurant
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
12
Establishment
2018
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03BJMPS1049F1ZA
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03BJMPS1049F1ZA
Mohali, Punjab
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Basant Singh Adhikari
Address
Plot No. - 650, Industrial Area Phase - 9, Mohali, Punjab, 160055, India
automatic chapati making machine in Mohali
Report incorrect details






























