
Air Conditioning System By A & V Refrigeration & Electrical Engineer Llp
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Cooling Capacity | 100kW |
| Refrigerant | R410A |
| Power Supply | 3-Phase |
| Dimensions | Variable |
| Weight | 500kg |
| Material | Steel,Copper |
| Usage | Commercial Building Climate Control |
| Noise Level | 65dBA |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Efficient Cooling, Climate Control, Energy Saving, Precise Temp, Reliable System |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, A & V Refrigeration & Electrical Engineer LLP has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Air Conditioner from A & V Refrigeration & Electrical Engineer LLP at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Importer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
50
Establishment
2013
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Greater Noida, Uttar Pradesh
Director
Mr. Ajay Kumar Sharma
Address
B-329, Sector 92, Gautam Budh Nagar, Greater Noida, Uttar Pradesh, 201307, India
air conditioning control system in Greater Noida
Report incorrect details




























