
Air Conditioning Duct - Galvanized Steel, 100-500mm Diameter, Zinc Coated, 2-6m Length, 0.6-1.2mm Thickness | Energy Efficient, Corrosion Resistant, Easy Installation, Durable Design, Airflow Control
Price Trend: 80-100 INR / Square Foot
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1000 Square Foot
In Stock
Product Specifications
| Material | Galvanized steel |
| Diameter | 100-500mm |
| Length | 2-6m |
| Thickness | 0.6-1.2mm |
| Finish | Zinc coated |
| Usage | HVAC systems; air distribution in buildings and industrial facilities. |
| Standards | ASTM A653 |
| Features | Airflow control, Energy efficient, Durable design, Easy installation, Corrosion resistant |
| Supply Ability | 1000 Per Day |
| Delivery Time | 1 Week |
Company Details
pihul hvac engg. solutions is providing all type of hvac projects like air cooling ducting work ,air conditioning work, split ac repairing & mentanance.etc
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27GBCPP8331Q1ZV
Payment Mode
Cash in Advance (CID), Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27GBCPP8331Q1ZV
Nagpur, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Business Development Manager
Mr Roshan Uttam Pazare
Address
House No. -134, Kamgar Coloney, Subhash Nagar, Nagpur, Maharashtra, 440022, India
ductable air conditioner in Nagpur
Report incorrect details






































