
Air Conditioning - 12000 Btu, 800x280x200 Mm | Cooling, Easy Install, Efficient, Quiet Operation, Remote Control, Power 1200w, R410a Refrigerant
Price Trend: 30000.00 - 50000.00 INR
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
5
In Stock
Product Specifications
| Model | Variable |
| Cooling Capacity | 12000 BTU |
| Refrigerant | R410A |
| Power Consumption | 1200W |
| Dimensions (WxHxD) | 800x280x200 mm |
| Weight | 15 kg |
| Usage | Residential & Commercial cooling |
| Features | Cooling, Efficient, Quiet operation, Remote control, Easy install |
Company Details
P { margin-bottom: 0.21cm; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); }P.western { font-family: "Times New Roman",serif; font-size: 12pt; }P.cjk { font-family: "AR PL UKai CN"; font-size: 12pt; }P.ctl { font-family: "Lohit Hindi"; font-size: 12pt; } Who We Are? In 2009, we, Air O Tech Engineers entered the HVAC solutions' market to equip our clients' space with country's best air conditioning, refrigeration and ventilation
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Employee Count
35
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AFZPP6458D1ZP
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AFZPP6458D1ZP
Rating
Mumbai, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Sales Executive
Mr Ritesh Chomal
Address
Plot No. 7/c, Unit No. 6, Senior Estate, Near Parsi Panchayat Road, Mumbai, Maharashtra, 400069, India
air condensing unit in Mumbai
Report incorrect details
























