
Air Conditioning - 1.5 Ton, 800x300x200 Mm, R410a Refrigerant, 1500 W Power, 230 V Voltage, 25 Kg Weight | Energy Efficient, Quiet Operation, Remote Control, Comfort Cooling
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Cooling Capacity | 1.5 Ton |
| Refrigerant | R410A |
| Power Consumption | 1500 W |
| Dimensions | 800x300x200 mm |
| Weight | 25 Kg |
| Voltage | 230 V |
| Usage | Residential and commercial cooling |
| Features | Cooling, Comfort, Energy efficient, Quiet operation, Remote control |
| Payment Terms | Others, Cheque |
| Supply Ability | 100 pieces Per Month |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Carton box packing available. |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
8
Establishment
1990
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Suresh Lakhera
Address
Building Number 6190/2, Block No. 1, Dev Nagar, Karol Bagh, Near Tank Road, New Delhi, Delhi, 110005, India
Report incorrect details


































